Згідно затверджених Умов та Правил прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році, вступникам необхідно при подачі заяви на вступ пред'явити паспорт у вигляді ID-карти, який видається громадянам України з 14-річного віку.
Просимо заздалегідь подбати про її замовлення та отримання. Адже за свідоцтвом про народження зможуть вступати тільки ті абітурієнти, яким 14 років виповнилося після 1 травня 2018 року.
02.07.2018
Педагогічна рада «Підсумки навчально-виховної та методичної роботи колективу протягом 2017-2018 навчального року»
02.07.2018 року в Маріупольському будівельному коледжі відбулася завершальна педагогічна рада «Підсумки навчально-виховної та методичної роботи колективу протягом 2017-2018 навчального року».
Директор коледжу А.В. Білай проаналізував роботу педагогічного колективу у згаданому напрямі, наголосивши, що діяльність МБК ґрунтується на суворому дотриманні законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», а також основних положень Національної доктрини розвитку освіти тощо. Він зазначив, що актуальна проблема взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу для забезпечення реалізації нових державних стандартів освіти в умовах створення громадсько-активного коледжу, обрана за основну, викликала у педагогів непідробний інтерес і готовність творчо працювати задля втілення її в життя.
Далі виступила Зубкова О.П., заступник директора з навчальної роботи, яка зауважила: діяльність педагогічного колективу протягом навчального року спрямовувалася на підвищення професійної майстерності, що передбачала систематичну творчу співпрацю всіх членів колективу щодо впровадження інноваційних технологій задля виховання фахівця високої кваліфікації. Олена Петрівна запропонувала колективу запитання стосовно навчальної, виховної, методичної, профорієнтаційної роботи. Тож далі викладачі брали участь у грі (на кшталт брейн-рингу), яка проходила за умов невимушеної атмосфери спілкування, де панував піднесений настрій, підкріплений яскравими барвами літа.
27.06.2018
ВИПУСК 2018
27.06.2018 року в Маріупольському будівельному коледжі відбулося урочисте свято «Випуск-2018».
13.06.2018
Увага! Пожежна небезпека!
Згідно приказу Департаменту освіти і науки від 04.06.2018 №700/5-18 «Про охорону врожаю 2018 року від пожеж» в Маріупольському будівельному коледжі була проведена роз’яснювальна робота серед студентів з попередження пожеж через пустощі дітей з вогнем.
30.05.2018
Педагогічна рада
Завершальним етапом психологічної
та практичної підготовки учнів
до трудової діяльності
є їх правильна професійна орієнтація.
В.О. Сухомлинський
30.05.18 року в Маріупольському будівельному коледжі відбулася педагогічна рада, яка розглянула шляхи вдосконалення профорієнтаційної роботи, що являє собою систему навчально-виховних заходів, спрямованих на засвоєння учнями знань про соціально-економічні й психофізіологічні умови вибору професії.
«Саме правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці; він є точкою перетину інтересів особистості та суспільства», - зазначила Шевченко О.М., головний фахівець коледжу з профорієнтації. Оксана Миколаївна нагадала присутнім основні засади профорієнтаційної роботи, її мету та завдання, а також складові й напрями діяльності. Доповіла про стан справ у МБК стосовно профорієнтаційної роботи, висвітливши таку форму діяльності викладачів, як поділ на творчі групи (команди) для висунення нових ідей.
Так, Кицкай А.С. – капітан команди «Стань з нами профі» - доповіла про ідеї, напрацьовані викладачами, а саме: написання листів-подяк батькам, директору школи, де навчалися студенти МБК, модернізація стендів, виготовлення агітаційних листівок, створення (на час канікул) фахових шкіл для учнів старших класів.
Бурим М.І. – капітан команди «Креативники» - розповіла про виконану роботу: проведення для школярів фітнес-тренувань, виготовлення рекламних календарів, малювання агітаційних трафаретів на асфальті, запрошення школярів на спортивні свята та змагання, створення відеофільму про МБК.
Мальцева Н.О. – викладач хімії, капітан команди «Лінія успіху» - поділилася напрацюваннями стосовно профорієнтаційної роботи: реклама на під’їздах, транспортних засобах, підготовчих курсах та у закладах обслуговування, проведення на початку навчального року анкетування студентів нового набору «Мотивація вибору ВНЗ» з метою виявлення найефективніших форм роботи та врахування їх у подальшому.
Марковська В.П. – капітан команди «Майбутнє починається сьогодні» - ознайомила присутніх з ідеями живої реклами.
Директор коледжу А.В. Білай підсумував сказане, наголосивши на тому, що тільки злагоджена цілеспрямована профорієнтаційна робота всього педагогічного колективу буде сприяти залученню до Маріупольського будівельного коледжу великої кількості абітурієнтів та усвідомленню ними правильного професійного самовизначення.
Результатом плідної роботи педради стало рішення щодо:
подальшого вдосконалення профорієнтаційної роботи через встановлення особистих контактів з керівниками та фахівцями навчальних закладів і визначення оптимальних форм взаємодії, залучення до профорієнтації студентів 1-4 курсів, виїзні сесії мобільних творчих груп для проведення рекламно-агітаційних майстер-класів в освітніх закладах;
посилення взаємодії з органами управління освітою, Державною службою зайнятості;
використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та засобів зв'язку для поширення інформації про МБК.
Вітаємо переможця Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності "Педагогічний Оскар - 2018"
Вітаємо викладача-методиста, спеціаліста вищої категорії Корюкова Ігоря В'ячеславовича, який у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності "Педагогічний оскар - 2018" дістав перемогу у номінації "Електронний навчальний ресурс", посів друге місце. Бажаємо творчої наснаги та подальших успіхів!
23.05.2018
Університет педагогічних знань:
«Взаємовідвідування занять як засіб поліпшення якості викладання»
Вчитель живе доти, доки вчиться;
як тільки він перестає вчитися,
в ньому помирає вчитель...
К.Д. Ушинський
23.05.18 року в Маріупольському будівельному коледжі провели чергове засідання Університету педагогічних знань з теми «Взаємовідвідування занять як засіб поліпшення якості викладання».
Педагогічний колектив закладу наполегливо шукає шляхів удосконалення освітнього процесу. Тож слова В.О. Сухомлинського «…своїм педагогічним досвідом я зобов’язаний розумним учителям, уроки яких я відвідував» є актуальними і в наш час, адже якість навчально-виховної діяльності науково-педагогічних кадрів залежить від їхньої професійної кваліфікації.
«Взаємовідвідування занять – ефективний шлях запозичення професійного досвіду і вдосконалення педагогічної майстерності викладачів», - зазначила голова циклової комісії фізичного виховання та суспільно-філологічних дисциплін Ніколаєва Г.Л. Вона розповіла про графік взаємовідвідувань, що відображається у плані роботи циклової комісії. У взаємних відвідуваннях навчальних занять беруть участь усі її члени: від викладачів-початківців до педагогів-майстрів; контроль на рівні комісії здійснюється для виявлення передового досвіду викладача, обліку зв'язку якості викладання з результатами навчання, оцінювання рівня виконання робочої програми і методичних вказівок щодо організації окремих занять і т.п.
Баркіна Н.М., викладач філософії, ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями стосовно відвідування та аналізу занять, детально зупинившись на меті та етапах відвідування.
Зуб І.В., завідувач будівельно-технологічного відділення, висвітлила питання відвідування занять як дієвої форми контролю в освітньому закладі (об’єкти контролю, способи перевірки, мета, вироблення управлінських рішень та надання слушних рекомендацій викладачам).
Отже, взаємовідвідування занять – то форма підвищення якості викладання, а також продуктивний метод вивчення досвіду провідних викладачів і вдосконалення педагогічної майстерності.
08.05.2018
Легкоатлетична естафета
З метою залучення до здорового образу життя молоді з навчальних закладів Маріуполя 08 травня 2018 року організована легкоатлетична естафета на приз газети «Приазовський робочий», присвячена Дню перемоги. Змагання проводилися на Приморському бульварі, брали участь збірні команди вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл та професійних ліцеїв. Команда будівельного коледжу посіла серед вищих навчальних закладів 3 місце.
У складі команди: Онищенко Д. (гр.ОП-21), Гаврилова А. (гр.ОП-21), Акуленко Л. (гр.ОП-21), Жеребко М. (гр.С-21), Скосирев Б. (гр.АМ-11), Кірєєв І. (гр.АМ-22), Кущ Т. (гр.АМ-22), Твердохліб А. (гр.АМ-22), Хмель А. (гр.АМ-22), Кім А. (гр.ОП-21), Середа В. (гр.ОП-21), Токій В. (гр.С-32), Фурман Є. (гр.АМ-31), Янович М. (гр.С-11). Тренер команди Ніколаєва Г.Л., керівник фізичного виховання Бурим М.І.
02.05.2018
Олімпіада з креслення
2 травня 2018 р. в Маріупольському металургійному коледжі відбулась міська олімпіада з креслення серед студентів коледжів м. Маріуполя. Щіро вітаємо Чаушеву Лілію, студентку групи ОП-21 за зайняте 3 місце, викладач Кудрявцева О.К.
Всеукраїнська наукова очно-заочна конференція для творчої молоді на тему:
«Тенденції та перспективи розвитку науки очима творчої молоді»
Сьогодні молодий зібрався цвіт –
Надія України і натхнення.
Наповнюється світлом увесь світ –
Їм прославлять майбутнє й сьогодення!
26 квітня 2018 року в ДВНЗ «Маріупольський будівельний коледж» відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція для творчої молоді «Перспектива».
Оскільки інтеграція України в єдиний європейський простір вимагає раціоналізації всього освітнього процесу, то вдосконалення потребують зміст, форми і методи навчально-пізнавальної діяльності студентів. Тож викладачі Маріупольського будівельного коледжу, враховуючи психологічні особливості своїх вихованців, шукають ефективних форм роботи поза аудиторією, адже цілком свідомі того, що залучення студентів до різних видів позааудиторної роботи сприяє розвитку інтересу до майбутнього фаху, вдосконаленню самостійної роботи, посиленню потреби у творчому пошуку, формуванню згуртованого студентсько-викладацького колективу тощо.
Трохи передісторії: студенти МБК, живучи повноцінним життям вільної людини і відчуваючи свої творчі здібності, захотіли подарувати їх іншим. Так народилася ідея проведення студентської конференції. Щороку кількість її учасників зростала. Роботи ставали цікавішими, а гострота та актуальність тем не підлягали сумніву. Зупинятися на досягнутому молодь не збиралася, тому знову і знову наполегливо здобувала знання, осягаючи різні науки, відкриваючи для себе нові можливості.
Гасло «Перспективи» - то традиція,
Знання, обізнаність та ерудиція,
Культура і любов до Батьківщини –
До рідної своєї України
Отже, пройдено шлях довжиною у десять років. Ставши доброю традицією, конференція з міської перетворилася на всеукраїнську. Вона має на меті виявлення, розвиток, підтримку і стимулювання талановитої молоді, розкриття її інтелектуального потенціалу.
Конференція проходила у формі пленарного засідання та подальшої роботи наукових секцій (зазначимо, що саме в умовах діалогу й обміну знаннями юні дослідники набувають першого наукового досвіду, навчаються дискутувати, ставити запитання, обстоювати власну точку зору).
Відкрив урочистий захід директор Маріупольського будівельного коледжу А. Білай. Виступивши з привітальним словом, він зауважив, що конференція є гарною можливістю для об’єднання студентів і старшокласників на основі спільного інтересу до науки.
На конференції були присутні методист НМЦ О. Іванченко (вона висловила надію, що науковий доробок учасників конференції сприятиме реалізації одного з найважливіших завдань сучасності – подальшого всебічного розвитку нашої держави) та А. Журавльов, провідний менеджер компанії TRINITY, яка є знаним меценатом у місті (від компанії переможці отримали пам’ятні подарунки).
Під час роботи секцій учасники представили цікаві дослідження, що здобули схвальну оцінку широкого загалу.
Гості та учасники конференції відзначили невимушену і дружню атмосферу, в якій відбувалися презентація й обговорення досліджень. Усі роботи були оцінені експертною комісією. Водночас молодим дослідникам було надано рекомендації щодо подальшого розроблення наукових тем і запропоновано підготувати результати досліджень до друку у збірнику «Матеріали ІІ Всеукраїнської наукової конференції "Перспектива"».
Тож роботу ІІ Всеукраїнської наукової конференції «Перспектива» завершено. Зичимо успіхів і чекаємо на подальші звершення!
18.04.2018
Міські змагання з легкої атлетики
18.04.2018 року в середу пройшли міські змагання з легкої атлетики серед студентів ВНЗ 1-2 рівнів акредитації.
В програмі змагань: біг 60 м, біг 200 м, стрибки в довжину з місця, естафета 4x100. Збірна команда будівельного коледжу в загальному заліку посіла 1 місце. У складі команди студенти: Онищенко Д. – гр. ОП-21, Акуленко Л. – гр. ОП-21, Гаврилова А. – гр. ОП-21, Закружний Д. – гр. АМ-41, Сумятин В. – гр. АМ-32, Фурман Є. – гр. АМ-31, Чапні А. – гр. ОП-41, Токій В. – гр. С-32, Ключко Є. – гр. Б-21, Прокопчук К. – гр. ОП-11, Скосирєв Б. – гр. АМ-11, Жеребко М. – гр. С-21, Янович М. – гр. С-11, Андрощук М. – гр. С-21, Чіграхчі А. – гр. ОП-11.
В особистісному заліку призові місця взяли студенти: Акуленко Л. – 1 місце в бігі на 60 м, Гаврилова А. – 3 місце в бігі на 200 м, Фурман Є. – 3 місце в стрибках в довжину з місця, естафета 4x100 дівчата – 2 місце, естафета 4x100 юнаки – 3 місце.
Тренер команди – Ніколаєва Г.Л., керівник ФВ – Бурим М.І.
16.04.2018
Змагання обласної Спартакіади серед допризовної молоді
З метою популяризації національно-патріотичного виховання молоді, залучення молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом та військово-патріотичними видами спорту, визначення фізичної підготовленості допризовної молоді до служби у Збройних Силах України 16 квітня 2018 року у м. Маріуполь пройшли змагання Обласної Спартакіади серед допризовної молоді.
У програмі змагань:
Стрільба з пневматичної гвинтівки (тир ОСОУ);
Плавання на 50 м (плавбасейн «Нептун»);
Біг 100 м (СК «Іллічівець»);
Біг 1500 м;
Смуга перешкод (ЗКВ);
Підтягування на перекладині;
Метання гранати Ф-1 на дальність.
За підсумками змагань місця розподілилися наступним чином:
1 місце – команда м. Маріуполь,
2 місце – команда Великоновосілківського району,
3 місце – команда Мангушського району.
Головний суддя змагань – Тищенко К.П., головний секретар – Бурим М.І.
06.04.2018
Студентський екологічний тренінг “EcoDays 2018”
6 квітня 2018 року студенти ДВНЗ “МБК” взяли участь у студентському екологічному тренінгу “EcoDays 2018”, який проходив на базі Маріупольського коледжу ДВНЗ “ПДТУ”.
Під керівництвом викладача екології Мальцевої Н.О. студентки групи ОПБ-21 Чаушева Л., Середа В., Тарануха Т., Філічкіна В. в ігровій формі розглянули актуальні екологічні проблеми сучасності, запропонували шляхи подолання екологічної кризи. Участники брали активну участь у мозковому штурмі, генеруванні креативних ідей і обстоюванні власної думки.
Цей захід сприяв формуванню екологічної культури молоді, навичок та екологічних знань, екологічного мислення і свідомості, що ґрунтуються на ставленні до природи як універсальної, унікальної цінності.
04.04.2018
Флешмоб «Від Писанки до Писанки»
04.04.2018 р. студенти коледжу взяли участь у флешмобі «Від Писанки до Писанки» в рамках обласної естафети та перетворили свою творчість у свято.
Вітаємо всіх зі Святом Великодня!
Бажаємо миру, злагоди, здоров’я та щастя.
03.04.2018
Обласні змагання з волейболу
3 квітня, в Краматорську на спортивній базі МК ДДМА відбувся Чемпіонат Донецької області з волейболу серед студентів ВНЗ I-II р.а. (Хлопці).
У змаганнях взяли участь 11 команд. Чемпіонат проходив зі Швейцарської системи до 2-х поразок з 10 ранку і до пізнього вечора. Було досить багато вразливих ігор, в цілому чемпіонат видався на славу і призові місця розподілилися наступним чином:
1 місце - Машинобудівний коледж Донбаської державної машинобудівної академії (Краматорськ)
2 місце - Слов'янський коледж Національного авіаційного університету
3 місце - Бахмутський індустріальний коледж Донецького національного технічного університету
4 місце - Маріупольський будівельний коледж.
Кращим гравцем турніру став Устименко Володимир, студент будівельного коледжу гр.АМ-41.
Змагання з волейболу та баскетболу
Спортивне життя коледжу протягом трьох місяців було дуже насиченим. Відбулося багато товариських зустріч з баскетболу та волейболу з командами МММК ДВНЗ «ПДТУ», ММК ДВНЗ «ПДТУ», МЕМТ, МК ДНУЕТ, МПЛ, ЗОШ№65, «Юні леви». Також пройшли міські змагання спартакіади студентів ВНЗ 1-2 р.а.
Збірні команди будівельного коледжу посіли наступні місця:
2 місце у змаганнях з баскетболу (дівчата)
4 місце у змаганнях з баскетболу (юнаки)
2 місце у змаганнях з волейболу (дівчата)
1 місце у змаганнях з волейболу (юнаки)
1 місце у змаганнях з настільного тенісу
У складі збірних команд брали участь студенти: Устименко В гр.АМ-41, Шило О. гр.АМ-42, Хандролін М. гр.АМ-41, Погорелов Б. гр.АМ-41, Реутов А. гр.АМ-41, Бурим М. гр.АМ-31, Сумятін В. гр.АМ-32, Шмідт О. гр. АМ-22, Берт Д. гр.АМ-32, Добродєй Ю. гр.АМ-22, Кощавцев О. гр.АМ-22, Жеребко М. гр. С-21, Щедрін В. гр.С-41, Феклістов А. гр.Б-31, Ткачов А. гр.С-32, Котляров Д. гр.АМ-11, Харітонов Д. гр.АМ-22, Лабендік А. гр.Т-41, Рижова О. гр.С-41, Ковальова А. гр.С-42, Кирилова А. гр.ОП-21, Гаврилова А. гр.ОП-21, Іванова Д. гр.ОП-21, Акуленко Л. гр.ОП-21, Левченко Є. гр.Б-11, Чеграхчи Г. гр.ОП-11.
Тиждень циклової комісії
суспільно-філологічних наук і фізичного виховання
Регіональна науково-практична конференція з дисциплін економічного напряму
У Маріупольському будівельному коледжі відбулася Регіональна науково-практична конференція з дисциплін економічного напряму.
Студенти МБК гідно представили коледж, посівши призові місця і довівши, що майбутнє належить активній високоосвіченій молоді. Редакція газети «Все про бухгалтерський облік», а саме директор О.М.Бондаренко, нагородили усіх учасників грамотами, канцелярським приладдям, брошурами з планом розрахунків, календариками та іншими дрібничками, необхідними студентові під час навчання. А також ДВНЗ «Маріупольський будівельний коледж» був відзначений подякою за вагомий внесок у розбудову освіти України, а також високий професіоналізм та безмежну відданість справі навчання й виховання молоді.
Щиро дякуємо редакції газети «Все про бухгалтерський облік» за підтримку талановитої молоді!
Вітаємо учасників, зичимо успіхів і нових звершень!
День відкритих дверей
24 березня 2018 року в 11:00 ДВНЗ «Маріупольський будівельний коледж» запрошує всіх на День відкритих дверей!
День відкритих дверей у ДВНЗ «МБК» - це справжнє свято, адже ми завжди раді знайомству з майбутньою студентською молоддю. Відчиняючи двері в цей день, ми запрошуємо вас зазирнути вперед, побачити реальне студентське життя і уявити себе частиною великої родини!
26 квітня 2018 року відбудеться Всеукраїнська наукова очно-заочна конференція для творчої молоді на тему:
«Тенденції та перспективи розвитку науки очами творчої молоді»
26 квітня 2018 року відбудеться Всеукраїнська наукова очно-заочна конференція для творчої молоді на тему: «Тенденції та перспективи розвитку науки очами творчої молоді».
Запрошуємо студентів вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації, учнів професійних ліцеїв та загальноосвітніх шкіл України взяти участь у конференції.
21 лютого 2018 року відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки. В змаганнях взяли участь 10 студентів коледжу. Учасники продемонстрували свої знання при розв’язанні нестандартних задач з інформатики та комп’ютерних технологій.
Призові місця розподілилися таким чином:
І місце: Леонтьєва Владислава, група ОП-21 (викладач Корюков Ігор В’ячеславович). ІІ місце: Куцева Аліна, Шаненкова Вікторія, група Б-21 (викладач Корюков Ігор В’ячеславович). ІІІ місце: Чаушева Лілія, група ОП-21 (викладач Корюков Ігор В’ячеславович) та Кущ Тетяна група АМ-22 (викладач Корюков Сергій В’ячеславович).
12 лютого 2018 року в ауд. №136 відбувся I етап Всеукраїнської олімпіади з математики для студентів I курсів. У заході взяли участь 8 студентів.
Щиро вітаємо переможців:
I місце: Кремамлі Дар’я, група ОП-11, викладач Медведєва Н.К., II місце: Харланов Павло, Челноков В’ячеслав, група АМ-11, викладач Чаушева Т.Д., III місце: Бушко Софія, група ОП-11, викладач Медведєва Н.К.
Науково-практична конференція
«Форми і методи організації проведення позааудиторної роботи з дисциплін»
Самостійні думки виникають тільки
із самостійно здобутих знань...
К.Д. Ушинський
31.01.18 року в Маріупольському будівельному коледжі відбулася науково-практична конференція «Форми і методи організації проведення позааудиторної роботи з дисциплін», мета якої полягала в мотивації педагогічного колективу розвивати й упроваджувати різні форми і методи організації позааудиторної роботи.
Оскільки інтеграція України в єдиний європейський простір вимагає раціоналізації всього освітнього процесу, то вдосконалення потребують зміст, форми і методи навчально-пізнавальної діяльності студентів. Тож викладачі Маріупольського будівельного коледжу, враховуючи психологічні особливості своїх вихованців, шукають ефективних форм роботи поза аудиторією, адже цілком свідомі того, що залучення студентів до різних видів позааудиторної роботи сприяє розвитку інтересу до майбутнього фаху, вдосконаленню самостійної роботи, посиленню потреби у творчому пошуку, формуванню згуртованого студентсько-викладацького колективу тощо.
Зазначимо, що конференція проходила у формі семінару з використанням технологій критичного мислення, а саме: «Шість капелюхів Едварда де Боно». Присутнім нагадали про теорію кольорів та їх вплив на людину. Отже, викладачі, надіваючи кольорові капелюхи, проходили вздовж спектра і відчували певну гаму емоцій та думок, якими щедро обмінювалися один з одним.
Так, досвідом позааудиторної роботи поділилися викладачі Корюков С.В. (тема «Використання ІКТ під час позааудиторної роботи з електротехніки»), Корюков І.В. (тема «Робота з обдарованими студентами під час підготовки до Всеукраїнської олімпіади з інформатики»), Пуертос-Паласіос Т.О. (тема «Практичне впровадження різних форм і методів позааудиторної роботи»), Проценко В.І. (тема «Позааудиторна робота у формі конференцій під час вивчення дисципліни «Будівельне матеріалознавство»). Змістовні та цікаві, доповіді здобули схвальну оцінку колег.
Власне, під час конференції викладачі ще раз переконалися, що позааудиторна діяльність відкриває великі можливості для самореалізації, бо передбачає досить великий ступінь свободи, завдяки чому здійснюється більш тісне міжособистісне неформальне спілкування студентів, викладачів, адміністрації.
Таким чином, креативно центрована позааудиторна робота, організована педагогами Маріупольського будівельного коледжу у форматі професійно-методичної підготовки студентів, має значний вплив на підсилення творчого потенціалу, розширення кола фахових знань та загальнокультурного рівня майбутніх спеціалістів, формування мотиваційної спрямованості на обрану професію.
Насамкінець викладачі закріпили на планшеті, що мав вигляд дерева, види позааудиторної роботи, яким надають перевагу (у такий спосіб отримали не тільки загальну картину по коледжу, а й довідалися про кількісний вияв уподобань викладачів МБК стосовно видів позааудиторної роботи).
А щоб засвідчити загальний позитивний настрій та добрий гумор, під веселу пісню спільними зусиллями намалювали райдугу над деревом, бажаючи один одному «зеленого світла» у житті та на педагогічній ниві.
8 грудня 2017 року в Маріупольському електромеханічному технікумі відбулася VII Регіональна студентська науково-практична конференція ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації “Нобелевські читання”.
Тема конференції: “Наукова та культурна спадщина нобелівських лауреатів”.
Метою конференції є активізація пошукової роботи, стимулювання та підтримка наукової і пізнавальної діяльності студентів, встановлення між ними творчих контактів, створення умов для реалізації інноваційного потенціалу молоді.
Участь у конференції приймали студенти І-ІІ курсів та викладачі вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Маріупольського регіону.
Учасники конференції “Нобелевські читання-2017” від ДВНЗ “Маріупольський будівельний коледж” (група АМ-11):
Нікітін Олег, Харланов Павло з темою “Нобелівські лауреати ХХ століття з хімії”;
Челноков В’ячеслав з темою “Лауреат Нобелівської премії Роберт Кох”;
Решетніков Іван з темою “Відкриття інсуліну”.
Науковий керівник – викладач хімії Мальцева Надія Олександрівна. За участь в конференції учасники і керівник були нагороджені дипломами.
Там, де в кожнім слові рух і мрія,
Де жадання і високий старт,
Там наш коледж стрімко молодіє.
І приймає естафету новий гарт...
Ці поетичні слова стали прологом до урочистого вшанування учасників конкурсу «Викладач року», який відбувся 12.12.17 у Державному вищому навчальному закладі «Маріупольський будівельний коледж».
Передноворічна пора — час підбиття підсумків конкурсу, нагородження талановитих педагогів, які наважились на непросте випробування не заради слави, а щоб утвердити своє професійне «Я», щоб талантом і майстерністю довести: вчитель — професія творча, що перетворює сіру буденність на свято, відновлює віру серед сумнівів, дарує надію замість відчаю.
Тож на сцену були запрошені фіналісти конкурсу: Гірєйко Інна Вікторівна (викладач технології та організації будівельного виробництва), Кицкай Анжела Сергіївна (викладач основ розрахунку будівельних конструкцій), Мальцева Надія Олександрівна (викладач хімії), Пузачова Анна Сергіївна (викладач креслення). Вони продемонстрували високий рівень професійної підготовки та педагогічної майстерності під час проходження конкурсних турів.
Святковим дійством були захоплені всі: і ті, хто вміє цінувати важку працю викладача, і ті, хто забезпечив підготовку та проведення конкурсу, і ті, хто підтримує надії й прагнення освітян.
Щира вдячність педагогам за невтомну працю і новаторство, невичерпну енергію та оптимізм звучала у зверненні методиста НМЦ Департаменту освіти м. Маріуполь Бондаренко Валентина Павлівна.
Відомо, що за будь-яких часів особливим духовним покликанням було і залишається меценатство (як би не змінювалися пріоритети та соціальні цінності, а вклад меценатів у розвиток культури й освіти є великим). Тож серед запрошених на святі був присутній Артем Журавльов, директор з маркетингу компанії TRINITY. Він поздоровив фіналістів та висловив переконання, що саме у педагогічній праці гармонійно поєднуються поетичність думки і чіткість мислення, творчість і раціоналізм.
У конкурсі «Викладач року» здобула перемогу Кицкай Анжела Сергіївна. Педагогічний колектив МБК на чолі з директором А.В. Білаєм радо вітав переможницю.
Отже, сміливо можна стверджувати: свято, що вирізнялося яскравістю барв, удалося, адже до його організації доклали чимало зусиль заступник директора з навчальної роботи Зубкова О.П. та методист Сєрікова О.В., які у трудові будні та свята допомагають педагогам підніматися сходинками професійної майстерності.
Конкурс «Викладач року-2017» завершено: учасники здобули новий статус, заявили про себе як про компетентну і творчу особистість, що без вагань ступила на професійний ринг.
Нехай же незгасно горить зоря їхньої педагогічної долі!
9 грудня 2017 року в 11:00 ДВНЗ «Маріупольський будівельний коледж» запрошує всіх на День відкритих дверей!
День відкритих дверей у ДВНЗ «МБК» - це справжнє свято, адже ми завжди раді знайомству з майбутньою студентською молоддю. Відчиняючи двері в цей день, ми запрошуємо вас зазирнути вперед, побачити реальне студентське життя і уявити себе частиною великої родини!
Міські змагання з настільного тенісу
серед студентів ВНЗ 1-2 рівнів акредитації
22-23 листопаду 2017р. у ДВНЗ «Маріупольський будівельний коледж» з метою активізації студентів та розвитку й популяризації настільного тенісу відбулися міські змагання з настільного тенісу серед студентів ВНЗ 1-2 рівнів акредитації. У змаганнях брали участь 8 команд, склад команди – 3 студента: 2 юнаки та 1 дівчина.
Ігри пройшли за коловою системою та місця розподілилися наступним чином:
Переможці змагань нагороджені кубками та грамотами управління з фізичної культури та спорту м. Маріуполя.
Головний суддя змагань – Тищенко К.П, головний секретар – Бурим М.І.
Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова,
ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця,
в яку народ складає і своє давнє життя,
і свої сподіванки, розум, досвід, почування...
Панас Мирний
Щороку дев’ятого листопада наша держава відзначає День української писемності та мови.
«Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета» – гасло XVІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, до написання якого (за доброю традицією) долучилися студенти та викладачі Маріупольського будівельного коледжу. Вони мали чудову нагоду не тільки перевірити свої знання з мови, а й відчути себе частиною великої родини.
І як тут не згадати рядки з пісні В. Крищенка:
Родина, родина… Від батька й до сина,
Від матері доні добро передам…
Родина, родина – то вся Україна,
З глибоким корінням, з високим гіллям.
У диктанті, до речі, йшлося про українську пісню, щиру і зворушливу, що стала, як казав О. Довженко, «бездонною душею нашого народу».
Університет педагогічних знань «Педагогічний такт викладача»
25.10.2017р. для викладачів коледжу відбувся Університет педагогічних знань «Педагогічний такт викладача» у формі інноваційного семінару. Мета: підвищення культурологічного рівня педагогічного колективу і формування організаційної культури освітньої установи. Зміст:
Основні показники педагогічного такту;
Організаційна та педагогічна культура;
Професіоналізм спілкування;
Тактовність у професійній культурі викладача вищої школи.
Учасники були розподілені на 4 команди за стихіями: вода, вогонь, повітря та земля. З метою аналізу роботи педагогічного колективу в ігровій формі проведені завдання: «Літера», «Позитив – негатив», «Тест на єдність колективу», «Викладач очами студентів».
Він актор, але глядачі не аплодують йому.
Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить.
Він лікар, але пацієнти рідко дякують йому,
а іноді зовсім не бажають лікуватися...
Де йому взяти сили, де взяти наснаги?
С. Соловейчик
Усвідомлюючи велич своєї професії, викладачі Маріупольського будівельного коледжу надихають один одного на творчу працю.
Так, 18.10.2017 у коледжі відбувся І етап конкурсу «Викладач року», який передбачав виконання двох завдань: написання есе «Моя методика» та складання тестів з педагогіки.
Викладачі Кицкай А.С., Гірєйко І.В., Мальцева Н.О., Чаушева Т.Д., Пуертос-Паласіос Т.О., Шевченко О.М., Баркіна Н.М. та Пузачова А.С. чудово впоралися із завданнями! Вітаємо!
13.10.2017 року у спортивному залі ДВНЗ «Маріупольський будівельний коледж» відбулося спортивне регіональне свято «Ігри патріотів», присвячене до Дня захисника України. Мета:
Популяризації національно-патріотичного виховання молоді;
Популяризації та залучення молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом та військово-прикладними видами спорту, як однієї з форм підготовки молоді до служби в армії;
Підвищення спортивної майстерності молоді допризовного віку;
Формування та пропаганди здорового способу життя, виховання морально-психологічної стійкості, почуття патріотизму та колективізму.
ПРОГРАММА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
Урочисте відкриття спортивного свята «Ігри патріотів».
Конкурсне завдання «Прапор країни».
Кожні дві команди в парі за жеребкуванням виконують одне з трьох завдань: Вежа; Рівновага; Арм-реслінг
Конкурсне завдання «Склади з літер слово».
Спортивна естафета: - маятник, - перекладина(підйом переворотом), - смуга перешкод із гімнастичних стінок, - переправа по колоді, - перестрибування через коня.
Привітання чоловіків та нагородження учасників змагань.
За підсумками змагань 1 місце зайняла команда будівельного коледжу, 2 місце розподілили команди машинобудівного коледжу та коледжу ДВНЗ «ПДТУ», 3 місце – електромеханічний технікум.
29.09.2017 в актовій залі коледжу відбулося урочисте привітання та нагородження працівників освітньої установи з нагоди святкування «Дня працівника освіти».
27 вересня 2017р. у Маріупольському будівельному коледжі відбулося урочисте відкриття Малих Олімпійських ігор «Олімпійське майбутнє країни». В програмі свята: показові виступи спортсменів коледжу, нагородження студентів-переможців міської спартакіади 2016-2017р., спортивні змагання з волейболу та міні-футболу.
08.09.2017р. в Маріупольському будівельному коледжі відбулося спеціальне об'єктове тренування
з цивільного захисту. Такі заходи в МБК проводяться кожного року відповідно затвердженого керівництвом ДСНС та місцевих органів управління Графіка на виконання кодексу ЦЗ України. В 2017р. адміністрація МБК відпрацювала дії з захисту персоналу та студентів при виникненні НС техногенного характеру (пожежі).
Завдяки завчасному плануванню та розробці таких заходів, ретельному виконанню ТБ, професійним діям керівництва та органів управління ЦЗ, всі заплановані заходи проведено якісно, без форсмажорних обставин та травмованих осіб серед персоналу та студентів.
У новий навчальний рік! 01.09.2017 в Маріупольському будівельному коледжі відбувся урочистий захід «День знань» за участю студентів, батьків, випускників коледжу та представників громадськості.
Директор коледжу А.В. Білай привітав студентів з початком нового навчального року. У своєму вітальному слові він наголосив на тому, що освіта є основою для успішної кар’єри та високого рівня життя.
30.08.2017 року в Маріупольському будівельному коледжі відбулася педагогічна рада, на якій традиційно підбили підсумки роботи педагогічного колективу протягом минулого навчального року.
Директор коледжу А.В. Білай звітував про навчальну, методичну, виховну, соціальну та виробничу діяльність, проаналізував роботу колективу стосовно реалізації поставленої проблеми (взаємодія всіх учасників навчально-виховного процесу для забезпечення реалізації нових державних стандартів освіти в умовах створення громадсько-активного коледжу). Окреслив завдання на новий навчальний рік: виявлення перспективних шляхів розвитку коледжу, вдосконалення методики організації і проведення курсового проектування, впровадження у навчально-виховний процес пріоритетних принципів педагогіки успіху (гуманізації, індивідуалізації, демократизації, відродження національних традицій), збереження контингенту, раціональне використання енергоресурсів та заощадження коштів.
Роботу педагогічного колективу протягом 2016-2017 н.р. постановили вважати задовільною.