Дорогі друзі! Сьогодні відзначається Міжнародний день вишиванки. Щороку в третій четвер травня (цього разу припадає на 21 травня) люди одягають вишиванки, йдуть в них на роботу, навчання, влаштовують ходу й інші масові заходи. Однак, День вишиванки 2020 відрізнятиметься від попередніх: у зв’язку з карантином, запровадженим через поширення коронавірусної інфекції, цього року масових заходів проводитися не буде.
Адміністрація Маріупольського будівельного коледжу вітає всіх студентів, педагогів та співробітників коледжу з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки! і пропонує приєднатися до флешмобу, ініційованому студрадою МБК. Для участі у якому Вам необхідно одягти вишиванку й надіслати фото або відео голові прес-центру студради МБК Римчуку Владиславу.
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Сьогодні, 9 травня, в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це державне свято і вихідний день в Україні. Він прийшов на зміну Дню Перемоги, який відзначали в СРСР з 1965 року, а потім в Україні до 2015 року включно. Так, 9 квітня 2015 року Верховна рада прийняла закон «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.
Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам'яті і примирення 8 травня, є квітка червоного маку - загальноприйнятий у світі символ святкування пам'ятних днів Другої світової війни.
Цього року святкується 75-та річниця Перемоги. Свято зівпало з періодом карантину через пандемію коронавірусу, тому ювілейна дата пройде без парадів, масових церемоній покладання квітів та акцій біля меморіалів.
Кількість загиблих під час Другої світової війни дуже велика. Тому ці історичні події залишаються важливими для української історії. Студенти коледжу долучилися до святкування та виконали творче завдання. Кращі роботи у цьому фільмі.
26 лютого 2020 року в Маріупольському будівельному коледжі у дружній атмосфері були презентовані інноваційні ідеї, цікаві методики проведення різноманітних видів навчальних занять та яскраві виступи викладачів-новаторів на II Регіональному конкурсі методичних розробок освітніх закладів фахової передвищої освіти.
Перемогли найкращі викладачі м. Маріуполя.
Вітаємо переможців загальноосвітніх навчальних занять:
I Касяненко Євгенія - Маріупольський будівельний коледж
II Супрунюк Олександра – Маріупольський електромеханічний технікум
III Федосова Алла – Маріупольський коледж ДВНЗ «ПДТУ»
Вітаємо переможців спецдисциплін навчальних занять:
I Олейнікова Тетяна – Маріупольський машинобудівний коледж ДВНЗ «ПДТУ»
II Кривошеєва Олена – Маріупольський механіко-металургійний коледж ДВНЗ «ПДТУ»
III Колда Тетяна – Маріупольський медичний коледж
Спонсор II Регіонального конкурсу методичних розробок – Інтернет-провайдер TRINITY, який піклується про майбутнє всіх учасників освітнього процесу та регулярно надає інформаційну підтримку нашому закладу освіти.
Наш давній друг і партнер - компанія TRINITY регулярно підтримує наші проекти та ініціативи. Ми дуже вдячні TRINITY за такий внесок і просимо кожного з вас також зробити свій важливий внесок в розвиток нашого друга - підключитися до послуг TRINITY.
З кожним новим абонентом TRINITY зростає і розвивається, і зможе продовжувати підтримувати нас в майбутньому.
На даний момент діє вигідна пропозиція:
TRINITY гарантує вам безкоштовне підключення, надавши відмінну якість і високий рівень сервісу.
Ми всі зацікавлені у взаємовигідній співпраці, і дуже важливо щоб підтримка також була взаємна. Залишити заявку можна за телефоном: 0676444810
7 лютого 2020 року відбувся I етап Всеукраїнської олімпіади з математики. I місце посіла Веговська Яна група ОП-12 (викладач Чаушева Т.Д.). Вітаємо переможницю, бажаємо успіхів у II етапі.
5 лютого 2020 року відбувся І етап ХІІІ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки. В змаганнях взяли участь 22 студента коледжу. Учасники продемонстрували свої знання при розв’язанні нестандартних задач з інформатики та комп’ютерних технологій.
Призові місця розподілилися таким чином:
1 місце – Улезко Андрій – група АМ-22 (викладач Корюков С.В.)
2 місце - Муравйов Олексій– група АМ-22 (викладач Корюков С.В.)
3 місце – Винокуров Артем – група АМ-21 (викладач Аносова А.В.)
Щиро вітаємо переможців і бажаємо подальших здобутків та реалізації всіх задумів!
EDUCATIONUA 2020 ЗАПРОШУЄ СТУДЕНТІВ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ
До вашої уваги безкоштовний соціальний проект EducationUA 2019-2020, участь в якому можуть взяти українські студенти.
За умовами програми буде проведено конкурс та обрано 1 переможця, який отримає грант в розмірі 20 тис. грн. Призові кошти будуть направлені на оплату за навчання в їх українських ВУЗах. Для участі у конкурсі студентам потрібно підготувати невелику аналітичну роботу на запропоновану тему:
«СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ БІЗНЕСУ - ЯКУ ПЛАТФОРМУ ОБРАТИ?»
29.01.2020 року у спортивному залі Маріупольського коледжу ДонНУЕТ проведені обласні (південна зона) змагання з баскетболу 3х3 для студентів закладів вищої освіти I-II рівнів акредитації м. Маріуполя. У змаганнях взяли участь 7 навчальних закладів. Команда дівчат будівельного коледжу посіла 1 місце. Переможці нагороджені грамотами та медалями. Головний суддя змагань Бурим М.І.
101 річницю Соборності України студенти Маріупольського будівельного коледжу відзначили у Маріупольському краєзнавчому музеї, де 22 січня відбулася наукова конференція.
Іванько О. (гр. Б – 21), Улезко А. (гр. АМ – 22) та Титович Б. (гр. АМ -22) під керівництвом Шурхаленко Тетяни Володимирівни підготували наукові роботи з питань державотворення часів Української революції, які і представили на конференції. Завдяки цікавим розповідям співробітників музею студенти коледжу дізналися багато нового про події, що відбувалися під час Української революції у нашому місті.
10 січня в стінах Маріупольського будівельного коледжу для учнівської молоді організована квест-гра "Новорічний калейдоскоп". Студенти коледжу показали Зимову виставу, а далі учасників заходу чекали цікаві експерименти та завдання: "Сніжний дизайн", "Святковий кошторис", "Будинок сніговика", "Зимова подорож", "Конструюємо авто", "Новорічний боулінг". Були визначені найкращі команди із загальноосвітніх шкіл N 5, 40, 68. Всі учасники квесту нагороджені сертифікатами та солодкими подарунками.
19 грудня 2019 року за ініціативою МБК під гаслом «Нехай Святий Миколай Схід і Захід об'єднає!» відбувався телеміст з Технічним коледжем Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.
Студенти МБК привітали своїх друзів західної України: підготували святкову програму, розповіли, які традиції святкування Дня Святого Миколая є на Сході й зокрема в Маріупольському будівельному коледжі, а також надіслали в Тернопіль святкові подарунки - солодощі й виготовлені дизайнерами коледжу чобітки з дружніми привітаннями.
VII Регіональна науково-теоретична конференція "Електротехніка навколо нас: прогрес електротехнологій, проблеми, перспективи"
Студент групи АМ-31 Павло Харланов узяв участь у VII Регіональній науково-теоретичній конференції "Електротехніка навколо нас: прогрес електротехнологій, проблеми, перспективи", що відбулася 20 грудня 2019 року у Маріупольському електромеханічному технікумі, де представив свою розробку на тему "Електричне та електронне обладнання безпілотних літальних апаратів".
Доповідь і презентація Павла, що супроводжувалися вражаючими ілюстраціями та відеофрагментами, привернули щиру увагу аудиторії та завершилися заслуженими аплодисментами. Наприкінці конференції директор МЕМТ Г.П.Пігарєва вручила учаснику конференції Павлу Харланову та його керівникові, викладачу електротехніки Маріупольського будівельного коледжу С.В.Корюкову сертифікати.
10 грудня 2019 року в Маріупольському електромеханічному технікумі відбулася ІХ Регіональна студентська науково-практична конференція ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації “Нобелівські читання”.
Тема конференції: “Роль нобелівських лауреатів у розв'язанні глобальних проблем людства”.
Метою конференції є активізація пошукової роботи, стимулювання та підтримка наукової і пізнавальної діяльності студентів, встановлення між ними творчих контактів, створення умов для реалізації інноваційного потенціалу молоді.
Участь у конференції приймали студенти І-ІІ курсів та викладачі вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Маріупольського регіону.
Студенти Маріупольського будівельного коледжу Лозиченко Олена, Ситнік Аліса, Устурой Софія презентували пошуково-дослідницьку роботу “Хімічні основи мистецтва гриму”. Представлений проект викликав жвавий інтерес та активну дискусію серед слухачів та учасників конференції.
Науковий керівник – викладач хімії Мальцева Надія Олександрівна.
За участь в конференції учасники і керівник були нагороджені дипломами.
Для отримання фінансової допомоги на оплату вартості навчання та перекваліфікації вперше заявник-фізична особа звертається (із заявою) до відділення Фонду та надає наступні документи:
копію паспорта (1,2, 11 сторінки), а також, за потреби, копію паспорта законного представника інваліда, документа, що підтверджує його повноваження;
копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі якщо заявник - фізична особа є внутрішньо переміщеною особою) згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 636);
копію свідоцтва про народження дитини-інваліда, копію паспорта законного представника дитини-інваліда, документа, що підтверджує його повноваження;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;
копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей- інвалідів - висновок ЛКК);
копію індивідуальної програми реабілітації інваліда (дитини-інваліда); копію документа державного зразка про освіту (повну загальну середню освіту, базову загальну освіту);
копію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (за наявності); повідомлення навчального закладу, що підтверджує його готовність надати освітні послуги інваліду;
документи, що підтверджують приналежність інваліда до числа осіб, зазначених у підпункті 4.8.9 Інструкції;
документ, що підтверджує вартість надання освітніх послуг за навчальний рік посеместрово;
За умовами п. 4.8.9. Інструкції відділення Фонду під час розгляду документів інвалідів на оплату вартості навчання та перекваліфікації надає перевагу інвалідам:
які вже навчаються за рахунок коштів Фонду, за умови одержання ними успішних результатів чергової екзаменаційної сесії;
які самостійно або їх родини (у тому числі на них) отримують або отримували упродовж 12 останніх місяців державну допомогу з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", "Про державну допомогу сім'ям з дітьми";
у яких: обидва батьки є інвалідами; одинока матір з числа інвалідів; один з батьків - інвалід, а інший помер; батько - інвалід, який виховує дитину без матері.
З усіх питань, пов'язаних з отриманням зазначеної фінансової допомоги за рахунок бюджетних коштів, просимо звертатися за телефоном (067) 918- 80-95 або на електронну адресу: doofszid@ukr.net, а також за місцем розташування відділення Фонду: пр. Миру, буд. 68, Донецька область, м. Маріуполь, 87555.
15 листопада 2019 року в Маріупольському будівельному коледжі відзначали День студента!
Адміністрація й викладачі влаштували своїм студентам незабутнє свято: цікаву ранкову зустріч і веселі привітання, студентські «приколи» та фотографування.
В актовій залі коледжу традиційно відбувся конкурс «Дебют першокурсника 2019!». Родзинкою заходу став виступ адміністрації й класних керівників.
«Студентське життя МБК із Катею Осадчою», а також відеоролик «Один день із життя студентів МБК очима викладачів».
За результатами конкурсу
I місце посіла група АМ-11 (класний керівник Заїка Р.І.),
II місце – група ОП-12 (класний керівник Ступнік О.О.),
III місце – група СБ-11 (класний керівник Рамусь А.А.).
В дуже теплій атмосфері відбулася відновна практика у вигляді тематичного Кола, де кожен студент мав можливість висловити власний погляд та був почут іншими членами Кола.
Висловлюємо щиру вдячність медіаторкам Анастасії Ніконенко та Ганні Хаджиновій за якісне підготування заходу.
Маріупольський боксер завоював «золото» в Німеччині
В німецькому Гінгені-на-Бренці відбувся міжнародний турнір з боксу. У змаганнях взяли участь найсильніші спортсмени з різних країн.
Маріуполь представляв Микита Крапівін – студент Маріупольського будівельного коледжу. Боксер став кращим у ваговій категорії 60 кг і поповнив скарбничку нагород Маріуполя медаллю золотої проби.
Яскрава зустріч та розіграш подарунків відбулися 6.11 у Маріупольському будівельному коледжі. Мотиваційний тренер та засновниця всеукраїнської ГО «LetsdoitUkraine!» Юлія Марсель розповіла про проект «Виробляй локально, продавай глобально», чим зацікавила активних учнів коледжу. Наші студенти отримали цікаву інформацію та натхнення!
2 листопада 2019 року студенти МБК відвідали «Центр розвитку стартапів» і стали учасниками проекту української технологічної організації Social Boost, яка розвиває IT-ініціативи в Маріуполі.
Під час заходу відбулася панельна дискусія із:
засновником Маріупольського стартапу Назар CityBot – Дмитром Сергєєвим,
керівником департаменту IT Маріуполя – Дмитром Істоміним,
31 жовтня 2019 року у Маріупольському будівельному коледжі організована квест-гра «My future profession» для старшокласників загальноосвітніх шкіл міста в рамках Дня відкритих дверей. В програмі квеста: цікаві експерименти з будівельними матеріалами, майстер-клас з графіті та оформлення колажів, та кава-брейк.
По закінчення заходу всі учасники нагороджені сертифікатами, солодощами та іменними ручками закладу.
Педагогічна рада на тему: «Булінг та шляхи його подолання»
25 жовтня 2019 року в Маріупольському будівельному коледжі відбулося чергове засідання педагогічної ради на тему: «Булінг та шляхи його подолання». Форма проведення - тренінг із використанням різних технік (рольова гра, мозковий штурм, колове тренування та релаксація). На засіданні панувала дружня, емоційна, доброзичлива атмосфера.
23 жовтня 2019 року студенти Маріупольського будівельного коледжу під керівництвом викладачів Кудрявцевої О.К., Пузачової А.С. та Зеленої О.М. взяли участь у яскравій події - регіональному форумі кар’єри під назвою «Схід і Захід разом». Висловлюємо щиру вдячність студентам Кудрявцеву К., Чаушевій Л., Кириловій А., Філічкіній В. та Івановій Д. за проведення якісного та цікавого майстер-класу для школярів.
20 вересня відбувся майстер-клас «Методика розвитку творчих здібностей студентів засобами кооперативних форм навчання» для викладачів Маріупольського будівельного коледжу.
Майстер-клас у вигляді відкритого заняття за темою «Архітектурний пейзаж в оформленні дизайну інтер’єру» з дисципліни «Малюнок і живопис» на високому рівні провела спеціаліст вищої кваліфікаційної категоріі, викладач-методист Кудрявцева Олена Крумівна.
З 10.09 по 13.09.2019 року у Маріупольському будівельному коледжі пройшли тренінги з отримання базових навичок медіаторів служби порозуміння закладу освіти.
Виражаємо вдячність ГО «Ла Страда-Україна» за організацію дуже насиченої, цікавої та корисної програми тренінгу.
Вітаємо викладачів: Зубкову Олену Петрівну та Серікову Олену Вікторівну та студентів: Назирову Адель, Іванько Ольгу, Ниноненко Анастасію, Хаджинову Анну, Кисельова Владислава,
Парамонова Данііла, Кобець Максима, Охмуш Івана та Пастернак Давида, які отримали сертифікати про проходження освітньої програми «Базові навички медіатора/медіаторки служби порозуміння закладу освіти».
Мабуть, ніхто не стане заперечувати, що студентські роки – це той час у житті людини, коли відбуваються найяскравіші відкриття, а бажання рухатися вперед змушує домагатися успіхів. Студентські роки – це доросле й повноцінне життя, яке ще не увійшло в колію буденності; це торжество юності і здоров'я, усвідомлення того, що всі шляхи відкриті для рішучих і цілеспрямованих підкорювачів неможливого. Саме цей період є найбільш важливим для накопичення знань, підвищення ерудиції, вивчення іноземних мов тощо. Студентське життя – це не тільки складання іспитів і заліків. Це пора нових знайомств і встановлення міцної дружби на довгі роки, це шанс побачити свою країну (й не тільки!) та обмінятися наявним досвідом, який, по-перше, сприяє саморозвитку молоді, а по-друге, позитивно позначається на взаєминах регіонів усередині держави.
Так, на базі Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя з 04.06. по 12.06 реалізовувався освітній проект «У єдності – майбутнє України» (за програмою малих грантів громадської дипломатії Посольства США в Україні), відповідно до якого студенти Маріупольського будівельного коледжу проходили теоретичний та практичний курс навчання щодо набуття навичок відеомонтажу спільно зі студентами Технічного коледжу.
На учасників проекту чекав насичений графік роботи, який потребував чималих розумових та фізичних зусиль, тому ранок традиційно розпочинався з оздоровчої фізкультхвилинки – «руханки», що заряджала енергією на весь день. А позитивний настрій створювала подальша плідна робота в групах.
Для ознайомлення гостей із культурою, історією й традиціями Тернопільщини було організовано оглядово-пізнавальну екскурсію історичним центром міста, прогулянку на катері по Тернопільському ставку. Також учасники проекту долучились до традиційного для студентів та працівників Технічного коледжу богослужіння в Церкві святого апостола Петра, відвідали Кременецький лісовий коледж, побували у Львові та Збаражі. Білай Антон Вікторович, директор Маріупольського будівельного коледжу, від імені студентів МБК висловив тернополянам щиру подяку за теплий прийом і поділився враженнями від перших днів перебування на Західній Україні.
Крім практичних занять, студенти МБК брали участь у культурно-мистецькій програмі «У єднанні – сила народу»: Дар'я Іванова прочитала вірш Тараса Шевченка "У нашім раї на землі", а Вероніка Лукіна, учасниця Маріупольського зразкового ансамблю класичного танцю "Пірует", виконала танцювальну композицію на пісню "Намалюю тобі зорі". Гарний настрій глядачам подарували члени команди КВК міста Маріуполя.
Наснаги та бадьорості додавали спортивні змагання між командами ТК ТНТУ та МБК (останньою опікувався Тищенко К.П., викладач фізичного виховання).
Що стосується навчання, то слід зазначити, що воно було досить щільним: тренінги, вебсемінари, круглі столи, відеоконференції за участю професорів коледжу Санта-Фе (Штат Флорида, США). Так, професор згаданого навчального закладу пані Вілма Фуентес провела вебсемінар «США – багатокультурна країна емігрантів», під час якого учасники опановували навички відеозйомки за допомогою мобільного телефону та спеціального обладнання.
Тож учасники проекту, об’єднавшись у п’ять робочих груп по вісім осіб, протягом тижня творчо працювали над створенням відеороликів із матеріалів, відзнятих під час екскурсійних подорожей, реалізовуючи в такий спосіб набуті знання на практиці. Викладачі-наставники переглядали відеоролики разом із учасниками проекту. Отриманим результатом були задоволені всі. Відтак підсумком навчання стало створення гарного змістовного відеоролику "Схід і Захід разом" у межах проекту "У єдності - майбутнє України".
Отже, освітній проект "У єдності - майбутнє України" добіг кінця. Позаду залишилися цікаві лекції і практичні заняття, різноманітні тренінги і семінари, конференції і круглі столи.
Директор благодійного фонду «Частинка добра» Оксана Редьква, директор ТК ТНТУ Володимир Калушка та директор Маріупольського будівельного коледжу Антон Білай вручили учасникам проекту сертифікати, обмінялися подарунками і підписали договір про співпрацю між навчальними закладами.
Веселі, щасливі, сповнені сил і натхнення, студенти Маріупольського будівельного коледжу на чолі з директором Білаєм Антоном Вікторовичем повернулися до рідного міста…
День знань – справжнє всенародне свято, свято мудрості, добра і людяності.
2 вересня 2019 року в Маріупольському будівельному коледжі відзначали День знань, радо вітаючи нових юнаків та дівчат, які долучилися до студентської родини коледжу. Директор МБК Білай А.В. від імені викладацького складу привітав усіх зі святом і побажав наснаги та успіхів.
29 серпня на базі МБК був проведен круглий стіл «Впровадження в освітній процес закладів освіти Луганської та Донецької областей відновних практик та медіації, як одного зі способів вирішення конфліктних ситуацій мирним шляхом». Відкрили круглий стіл представники ДОН ДОДА, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та фахівчині ГО «Ла Страда-Україна».
За результатами було прийнято рішення про впровадження проекту серед навчальних закладів I-II рівня акредитації «Створення та підтримка освітніх систем для запобігання та реагування на випадки насильства та впровадження медіації-ровесників у постраждалих від конфлікту Східних регіонах України», який здійснюється ГО «Ла Страда-Україна» та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Європейського союзу, Уряду Японії.