Сьогодні, 22 січня, в день проголошення в 1919 році акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.
Офіційно свято було встановлено в 1999 році указом Леоніда Кучми. 22 січня також є датою інших пам'ятних подій української історії. У 1918 році в цей день була оголошена незалежність Української Народної Республіки. А роком пізніше в цей же день відбулося об'єднання УНР і ЗУНР. У 1990 це свято відзначили акцією "живий ланцюг" - мільйони людей від Києва до Львова взялися за руки, відзначаючи День Соборності.
Адміністрація Маріупольського будівельного коледжу вітає всіх студентів і співробітників коледжу з Днем соборності України й бажає миру, злагоди, а також процвітання нашій прекрасній країні!
Ми впевнені, що налагоджені професійні, а також дружні зв'язки Маріупольського будівельного коледжу з закладами освіти Західної України - Технічним коледжем Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Хмельницьким політехнічним коледжем Національного університету "Львівська політехніка"- мають дуже велике значення для об'єднання молоді України й побудови щасливого майбутнього нашої держави.
Запрошуємо студентів прийняти участь у соціальному проєкті «Scholarship від Freelancehunt»
В Україні реалізується соціальний проєкт «Scholarship від Freelancehunt».
Мета проєкту – допомогти молоді розкрити свої таланти та підтримати їх подальший професійний розвиток.
Грант соціального проєкту «Scholarship від Freelancehunt» становить 31000 грн (1 місце – 20000 грн, 2 місце – 8000 грн, 3 місце – 3000 грн).
Для участі у конкурсі студентам потрібно написати аналітичну статтю, есе, прогноз чи дослідження на рекомендовану або особисто запропоновану тематику в галузі новітніх технологій.
Одне з найскладніших завдань сучасності –
проблема уповільнення процесу знищення живої природи ...
Арчі Карр
Загальновідомо: утилізація накопичених відходів є першорядним завданням людства. Тож 15 листопада відзначається Всесвітній день вторинної переробки, або рециклінгу.
Студенти Маріупольського будівельного коледжу свідомі того, що людина – невід’ємна частина природи, яка дає все необхідне для життя. А споживання природних ресурсів щороку збільшується. Тому важливого значення набуває їх економія та вторинне перероблення сировини.
Тож викладачем екології Мальцевою Надією Олександрівною було організовано екологічну акцію «За життя без сміття!», у межах якої студенти МБК збирали використані батарейки, виготовляли відповідний інформаційний стенд, створювали буклети та презентації, облаштовували інсталяцію на кшталт «Бережіть природу».
Крім того, для студентів першого курсу було проведено вичерпну тематичну класну годину.
Отже, наводимо результати діяльності груп:
І місце – група ОП-31 (зібрала 5 кг 52 г батарейок);
ІІ місце – група ОП-11 (зібрала 2 кг 205 г батарейок);
ІІІ місце – група ОПБ-12 (зібрала 1 кг 912 г батарейок).
Переможці отримали солодкий приз.
Наголошуємо, що спільними зусиллями студентів і співробітників коледжу було зібрано 12 кг 880 г використаних батарейок. І це лише за один день!
Принагідно зауважимо: відтепер у холі коледжу буде постійно стояти спеціальний контейнер, щоб усі небайдужі до проблем довкілля мали змогу регулярно здавати спрацьовані батарейки. Адже екологічна поведінка має стати повсякденним стилем життя і корисною звичкою, а не разовою акцією - тоді майбутні покоління матимуть усі шанси отримати у спадок здорову планету для повноцінного і щасливого буття й розвитку.
Свято української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада. За православним календарем, це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.
У цей день покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, пишуть радіодиктант національної єдності тощо.
Щороку в Маріупольському будівельному коледжі вшановують рідне слово. Так, тринадцятого листопада викладач Піпенко А.А. провела відкритий виховний захід «Мова – скарб пращурів», в якому взяли участь студенти групи ОП-11. Форма заходу – літературно-музична композиція. Студенти дізналися про історію абетки, мали нагоду перевірити свої знання з мови тощо.
Щире українське слово та пісні не залишили байдужим нікого. Присутні ще раз пересвідчилися в тому, що «…мова – дорогоцінний скарб, який ми отримали від предків у подарунок і який передамо своїм дітям» (В. О. Сухомлинський).
11 листопада 2020 року відбулось засідання Університету педагогічних знань з теми «Самоосвіта викладача - основа успішного розвитку компетенції здобувачів освіти», на якому були надані вичерпні відповіді на найбільш актуальні питання з цієї теми.
9 листопада — День української писемності та мови. З нагоди свята тисячі прихильників української мови щороку беруть участь у флешмобі й по всіх куточках планети долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Студенти І курсу спеціальності «Автомобільний транспорт» нашого коледжу також приєдналися до загальнонаціональної акції — написання ювілейного ХХ радіодиктанту національної єдності «Виклики книжкової ери».
4 листопада 2020 р. у Маріупольському будівельному коледжі відбулася олімпіада з історії України, присвячена 76-й річниці визволення України від німецько - фашистських загарбників.
Через карантинні обмеження, захід відбувся за змішаною системою - частина студентів відповідала на питання у коледжі (дотримуючись усіх санітарних норм), а інші - приєдналися за допомогою відеозв`язку.
Результати олімпіади:
І місце - Кудрявцев Костянтин, гр. ОП - 21;
ІІ місце - Ганжерлі Володимир, гр. АМ - 22, Петрик Марія, гр. ОП - 21
Традиційно в треті вихідні вересня мільйони волонтерів по всьому світу (понад 150 країн) долучаються до глобального прибирання планети, щоб своїми діями не лише зменшити кількість сміття, але й показати приклад іншим.
Під мотивуючим гаслом «Я прибрав – твоя черга» студенти Маріупольського будівельного коледжу, під керівництвом викладача екології Мальцевої Надії та заступника директора з виховної роботи Городожі Вікторії, взяли активну участь в екологічному заході «Міжнародний день чистих берегів-2020», який цього року відзначається 19 вересня.
В рамках цьогорічного івенту були проведені наступні заходи: перегляд відеоролика «Я прибрав – твоя черга – 2020: змінимо майбутнє разом» та прибирання від забруднення побутовими відходами узбережжя річок, водосховищ і пляжу Азовського моря.
Головний меседж – виховання екологічної свідомості нашого суспільства щодо бережливого ставлення до водойм України.
11 вересня пройшло ще одне заняття на свіжому повітрі студентів-дизайнерів з дисципліни «Малюнок і живопис» з теми «Замальовки та начерки простих, елементарних архітектурних споруд міського середовища». Такий цікавий прийом називається пленарна практика, він є невід'ємною складовою частиною підготовки фахівців будівельного дизайну, які повинні органічно поєднувати широкий науковий кругозір зі справжнім професіоналізмом, високим рівнем фахової практичної підготовки.
На численні прохання дітей ми будемо продовжувати такі заняття, доки дозволяють погодні умови.
Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Хмельницької області відвідав Хмельницький політехнічний коледж Національного університету "Львівська політехніка", в якому зараз навчається понад 1,5 тис. студентів на денній та заочній формі, взяв участь у телемості "Студентство єднає Україну" між студентами з Хмельницького та Маріуполя.
Зеленський оглянув виставки розробок і досягнень слухачів та викладачів політехнічного коледжу. Президенту, зокрема, представили вдосконалення комп'ютерних систем, що дає змогу будувати будь-який процес господарювання за допомогою автоматизованої системи управління. Також показали 3D-принтер, який може створювати складні механізми за один раз.
Окрім того, студенти продемонстрували тренажер для вдосконалення навичок практичного керування автомобілем. Аналоги вартують 200 тис. грн, а цей обійшовся лише в 16 тис. грн.
Глава держави також узяв участь у телемості "Студентство єднає Україну", під час якого на зв'язку з Хмельницьким були студенти Маріупольського будівельного коледжу.
У вступному слові президент наголосив, що схвалює будь-яке об'єднання українців, адже це гарантує нашу незалежність і суверенітет.
"Ви – на великій відстані, але відстань між вами – впевнений, її більше немає. І там, і тут люди однакові. Однаково молоді, однаково красиві, бачу це навіть через маски, бачу однаковий, дуже патріотичний одяг", - наголосив він.
Учасники телемосту з Маріуполя розповіли, що мріють у майбутньому відновлювати Донбас разом зі студентами Хмельницького коледжу.
Глава держави поцікавився у маріупольських студентів, чи чують вони наразі постріли. Йому відповіли, що нині, під час перемир'я, в місті, а це за 15 км від лінії розмежування, все спокійно. "Дуже радий, що наразі немає пострілів", - зазначив президент.
Окрім того, Зеленський разом з учасниками телемосту сформували символічний дистанційний міст єдності й зробили фото на пам'ять.
09.09.2020 року з метою познайомлення студентів та студенток групи ОПБ-12 між собою, а також створення доброзичливої атмосфери медіаторки Олена Зубкова та Олена Сєрікова провели коло знайомства «Твоя риса характеру!»
1 вересня 2020 року між Маріупольським будівельним та Хмельницьким політехнічним коледжами був організований телеміст «Студенти Сходу та Заходу єднають Україну».
Учасники телемосту привітали одне одного з Днем знань, а також обговорювали плани, проблеми й перспективи студентства України.